Domov Ráček o.p.s. Rakovník

logo
tisk

Domov Ráček v Rakovníku má novou dílnu a galerii

Převzato ze stránek Českého rozhlasu Okoun 2011

Domov Ráček v Rakovníku získal nové prostory. Toto zařízení se stará o mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé.

A právě pro ně vybudovalo novou galerii a sociálně terapeutické dílny. Projekt, který umožňuje zvýšit kapacitu poskytovaných služeb, podpořila Evropská unie, Středočeský kraj i město Rakovník.

Domov Ráček zná v Rakovníku snad každý a obrázky klientů, kterým tu nikdo neřekne jinak než ráčci, se prodaly třeba až do Francie. Ředitelka Domova Ráček Ilona Hrušková vysvětluje, proč novou galerii a sociálně terapeutickou dílnu potřebovali: "My malujeme abstraktní obrazy už sedm let, a tak jsme potřebovali místo, kde bychom ty obrázky mohli vystavit a kde by se na ně lidé mohli podívat." Dvůr ještě čekají úpravy

Dílna pak bude sloužit na třídění dřevěných klínků, které se posílají až do Německa. Je to jednoduchá a nenáročná práce, kterou dělají klienti domova se svými asistentkami.

Do domu na Pražské ulici se kromě dílny a galerie vešly i další služby, jak dodává sociální pracovnice Markéta Kovářová: "Tady máme prostor pro odlehčovací službu, což je služba, kdy rodiče nebo opatrovníci potřebují třeba odjet na dovolenou nebo vypnout a tady budou klienti s některou z našich pracovnic v případě, že potřebují čtyřiadvacetihodinovou službu."

Podívat se na slavnostní otevření nových prostor přišli samozřejmě i někteří rodiče postižených, mezi nimi například Jindra Beranová, která má v Ráčku syna Vladana: "Jsem moc ráda, že ty naše děti mají takové krásné prostředí, ale hlavně vychovatelky, jsme moc spokojení, protože děti je milujou a my taky."

Ani to sebelepší vybavení zkrátka nenahradí péči, lásku a porozumění pro jakýkoliv hendikep. A tohle všechno, jak jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči, rakovnickým ráčkům opravdu nechybí.

Autor: Jana Káninská, Český rozhlas RegionPoskytované služby jsou finančně podpořeny z projektu

Podpora vybraných druhů sociálních služeb ve Středočeském kraji

reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0001774

Cílem projektu je zajistit rozvoj, efektivní podporu a financování vybraných sociálních služeb na území SK. Projekt je financován z ESF, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Středočeského kraje. Realizátorem projektu je Středočeský kraj.

zpět na začátek (c) 2003-2011 Domov Ráček o.p.s. Rakovník - Všechna práva vyhrazena
design/kód: Tomáš Hruška (c) 2008 | HTML 4.01 Strict
poslední aktualizace: 02. října 2018
Hosting BlueBoard.cz | administrační rozhraní