Domov Ráček o.p.s. Rakovník

logo
tisk

D*Ráček 2011

D*Ráček 2010

Na jubilejním 10. ročníku kulturní přehlídky ústavů, domovů a škol se 14. dubna 2011 v Kulturním centrum v Rakovníku sešlo 14 vystupujících souborů - přes 350 dětí, mládeže a dospělých zejména z Rakovníka a okolí, ale i jiných míst Středočeského kraje.

Z významných hostů nás navštívila paní Mgr. Iva Matějková z Ministerstva kultury, starosta Města Rakovníka Ing. Zdeněk Nejdl, místostarosta Města Rakovníka Bc. Jan Švácha, zástupkyně sociálního odboru Města Rakovníka Marie Machková, zástupci z Tepelného zásobování ? dlouholetí sponzoři a paní Jana Lencová, Dr. Alenka Týmalová a Mgr. Bohunka Juranková ze Společnosti pro pomoc mentálně postiženým z Prahy.

Celý den provázala radostná atmosféra, každé vystoupení ukončil obrovský potlesk, všichni se navzájem úžasně povzbuzovali a podporovali a jak řekl pan Švácha : "Nevadí, že venku nesvítí slunce, protože vy jste to tu rozsvítili!". D*Ráček 2010

Ihned po příchodu do Kulturního centra si diváci a učinkující mohli připomenout uplynulých devět let D*Ráčku ? celé první patro zdobily fotky, novinové články a jiný materiál vyvolávající vzpomínky.

Jako zahájení a současně první vystoupení mohli diváci vidět v plné parádě Domov Ráček, který vystoupil s dojemným vystoupením "Mlýn klape svou". Po prvním vystoupení následovalo oficiální zahájení, poděkování významným hostům, sponzorům, přátelům, tisku a dalším, kteří D*Ráček celou jeho existenci podporovali. Samozřejmě poděkování patřilo i všem vedoucím z jednotlivých vystupujících zařízení.

Poté vystoupila děvčata z Profi Fitness Millenia Petry Kubíčkové s jejich "Aerobic show", s pásmem písní od Svěráka a Uhlíře vystoupili žáci ze ZŠ, MŠ speciální a Praktické školy v Jesenici.

Domov Domino ze Zavidova přijel s vtipnou scénkou "Skupina Lokálka ? Stánek", poté následoval zpěv, tentokráte v podání ZŠ praktické, Praktické školy z Prahy 2 - "Dvě malá křídla". Na D*Ráčku se cvičilo i s overbally a to díky SŠ, ZŠ a MŠ speciální a jejich "Dotkni se slunce". D*Ráček 2010

Další pěvecké vystoupení předvedla MŠ, ZŠ, SŠ Slunce, o.p.s. Stochov "Kdyby se v komnatách", "Když se zamiluje kůň" a "Dělání". Tanec "Trnky Brnky" předvedl Domov Krajánek Jesenice. "Barevný tanec" mohli diváci shlédnout v podání Tanečního souboru Klobouček a "Rendův tanec" od SŠ, ZŠ a MŠ speciální Rakovník.

Po přestávce, občerstvení a nabrání sil vystoupil SDM Chotěšice s úžasnou show "Hledá se Fantomas". Následoval "Kocour modroočko" od ZŠ, MŠ speciální a Praktické školy v Jesenici, poté "Příběh z Orientu", se kterým dorazil SDM z Prahy Sedlece. "Cirkus" předvedli žáci ze ZŠ praktické a Praktické školy z Prahy 2. Další vystoupení SŠ, ZŠ a MŠ speciální v Rakovníku byl "Aerobic". Společenství Dobromysl potěšilo učinkující svým "Jarní básně a písničky".

Následoval tanec - "Na chvíli slečnou" od CTS Lentilky Rakovník. Třetí vystoupení ZŠ, MŠ speciální a Praktické školy v Jesenici mělo název "Párty v rákosí". Domov sociálních služeb Liblín a jeho taneční soubor Eldorádo zatančil "Houslového krále" a poslední vystoupení patřilo ZŠ praktické, Praktické škole z Prahy 2 a jejich hře světel a hip hopu "Světýlka".

Děkovalo se na začátku a děkovalo se i na konci, kdy všechny asistentky Domova Ráček měly připraveny tajné vystoupení, kdy pomocí písně s vlastním textem poděkovali své ředitelce, Ilonce Hruškové, nejen za organizaci, její přístup, čas a energii.

Všichni se nasátí krásnou energií rozešli a rozjeli do svých zařízení a již ten den se začali těšit na 11. ročník kulturní přehlídky ústavů, domovů a škol D*Ráček.

Mediálními partnery byli:
Rakovnický deník
Týdeník RAPORTPoskytované služby jsou finančně podpořeny z projektu

Podpora vybraných druhů sociálních služeb ve Středočeském kraji

reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0001774

Cílem projektu je zajistit rozvoj, efektivní podporu a financování vybraných sociálních služeb na území SK. Projekt je financován z ESF, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Středočeského kraje. Realizátorem projektu je Středočeský kraj.

zpět na začátek (c) 2003-2011 Domov Ráček o.p.s. Rakovník - Všechna práva vyhrazena
design/kód: Tomáš Hruška (c) 2008 | HTML 4.01 Strict
poslední aktualizace: 02. října 2018
Hosting BlueBoard.cz | administrační rozhraní