Domov Ráček o.p.s. Rakovník

logo
tisk

D*Ráček 2010

D*Ráček 2010

Všudypřítomná radostná a přátelská atmosféra, notná dávka povzbuzování, radostná setkání, šťastné a spokojené tváře, celá řada krásných, veselých a zajímavých divadelních, hudebních a tanečních vystoupení. Přesně tak vypadala kulturní přehlídka D*Ráček, kterou 15. dubna 2010 uspořádal již podeváté Domov Ráček, o.p.s. v Kulturním centru v Rakovníku.

D*Ráček je kulturní přehlídka domovů, ústavů a škol. Této akce se zúčastnilo na 300 dětí, mládeže i dospělých převážně z Rakovnicka, ale i z ostatních míst Středočeského kraje.

Jako zahájení a současně první vystoupení mohli diváci vidět v plné parádě Domov Ráček, se sérií třech písní, souhrnně se jmenující Pohotovost Ráček, kdy nechyběly ani nejrůznější kostýmy ze zdravotnického prostředí. Po oficiálním zahájení, poděkování všem vedoucím jednotlivých zařízení, a v neposlední řadě sponzorům, přicházely postupně na řadu další vystoupení. D*Ráček 2010

Speciální domov mládeže Sedlec, Praha si vždy přiveze krásná vystoupení, letos pak překvapil s úžasným "Mrazíkem". ZŠ, MŠS a PrŠ dorazila hned se dvěmi vystoupeními. První z nich patřilo Pěveckému souboru Sluníčko, který při škole funguje a jejich "Z pohádky do pohádky". Všichni diváci si tak mohli společně s vystupujícími zazpívat pohádkové písničky. Následovalo taneční vystoupení chlapců "Hello, Baby", které rozparádilo celý sál a vystoupení děvčat "Čokoláda", které se neméně vydařilo. "Čecho-decho-country" a Domov Krajánek z Jesenice nenechal v klidu sedět především starší ročníky.

ZŠ a MŠ speciální v Rakovníku si připravila tři krásná vystoupení. Nejdříve všem ukázali aerobik "La isla bonita". V průběhu přehlídky pak následoval tanec s názvem "Chacha slide ? Hrajeme si s angličtinou" a pak děvčata zazpívala píseň "Superstar", která doslova zvedla ze židlí celý sál. D*Ráček 2010

Také Praktická škola z Prahy 2 byla na pódiu hned dvakrát. Nejdříve se skladbičkou na Orffovy nástroje "Pastýřská" a následoval "Tanec Romix", ve kterém bylo předvedeno, jak to vypadá, když se spojí tradiční romská hudba a hip hop.

S "Krakonošskou pohádkou" a "Jarními písničkami" nás přijelo potěšit Společenství Dobromysl. Jak to vypadá na "Námořnickém bále" nám zase ukázali děvčata a chlapci z Domova Domino ze Zavidova. A s "Liblínskou contry show" dorazil Domov sociálních služeb Liblín.

Na D*Ráčku ani tento ročník nechyběla v rámci integrace vystoupení Profi Fitness Millenia ? různé věkové kategorie a "Aerobik", stejně jako každý rok Pěvecký soubor Pavouček letos se svým "Čáry máry, poletíme do Afriky" a taneční skupina Lentilky s "Život je boj ? Hana Montana".

Na úplný závěr přehlídky vystoupili kamarádi z HC Srdce v Poděbradech a SDM Chotěšice, kteří dorazí pokaždé, ačkoliv to mají do Rakovníka největší dálku. Tentokráte se ukázali s "Polámal se mraveneček ? první pomoc.

Na úplný závěr si celý sál dohromady zazpíval píseň "Není nutno?" a s přáním, ať se sejdeme opět za rok na již 10.ročníku této kulturní přehlídky D*Ráček se všichni rozešli násátí krásnou atmosférou, která se každoročně vytvoří.

Mediálními partnery byli:
Rakovnický deník
týdeník RAPORT

Bc. Markéta KovářováPoskytované služby jsou finančně podpořeny z projektu

Podpora vybraných druhů sociálních služeb ve Středočeském kraji

reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0001774

Cílem projektu je zajistit rozvoj, efektivní podporu a financování vybraných sociálních služeb na území SK. Projekt je financován z ESF, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Středočeského kraje. Realizátorem projektu je Středočeský kraj.

zpět na začátek (c) 2003-2011 Domov Ráček o.p.s. Rakovník - Všechna práva vyhrazena
design/kód: Tomáš Hruška (c) 2008 | HTML 4.01 Strict
poslední aktualizace: 02. října 2018
Hosting BlueBoard.cz | administrační rozhraní